Půjčky a úvěry

eskontní úvěrový rámec, eskontná banka cz, vše o půjčkách, úvěrech a hypotékách - půjčky, úvěry, hypotéky

Eskontní úvěr

pujcko-ninjapujcka

Podstatou eskontného úvěru je odkup (eskont) nesplacených směnek od klienta bankou po srážce úroku od zahájení diskontováním po dobu splatnosti a provize pro banku. Odkoupením směnky přichází klient k eskontnému úvěru, který trvá do dne splatnosti směnky. Banka kupuje směnku od majitele na základě kupní dohody. Banka při nákupu směnky poskytuje přímý peněžní úvěr majiteli směnky, avšak nepřímo úvěruje hlavního dlužníka, kterému předkládá směnku ve lhůtě splatnosti k proplacení.

Je určen k vyrovnání časového nesouladu mezi tvorbou zdrojů a jejich potřebou – dodání zboží a splatnost pohledávky. Jednodušší je získat tzv.. Kontrokorektný úvěr.

Eskontný úvěr může mít dvě podoby:

  • jednorázový úvěr
  • směnečné obliga (banka stanoví úvěrový rámec, do nějž přijímá směnky na sekuritizaci)

Informace na této stránce jsou prokládané ze slovenských zdrojů. Texty na tomhle webu jsou čiste informativní, finanční hodnoty se mohou výrazně lišit.

Na této stránce se nachádzejí ochranné známky společností (logá), použité jsou ve výhradně informačním kontextu. Na stránce se zobrazují automatické kontextové reklamy. V případě podezření z porušování práv, nebo zájmu o koupi reklamy prosím informujte webmastera webu.