Půjčky a úvěry

vše o půjčkách, úvěrech a hypotékách - půjčky, úvěry, hypotéky

Americké hypotéky

pujcko-ninjapujcka

Charakteristika amerických hypoték:

  • ručení pouze nemovitostí
  • výhodou jsou nižší úrokové sazby
  • delší doby splatnosti
  • doba splatnosti se pohybuje od 1-20 let
  • výška poskytovaného úvěru se pohybuje kolem 70% hodnoty nemovitosti
  • účel úvěru na cokoliv

Americká hypotéka je speciální hypoteční úvěr. Jde o bezúčelové úvěr s vlastnostmi hypotéky. Klient nemusí bance dokladovat na co finanční prostředky použil. Americký hypotéka a jiné hypoteční úvěry mají společnou hlavně dlouhou dobu splatnosti, založení nemovitostí a výhodnou úrokovou sazbu. Zatímco ale při standardní hypotéce získané peníze může klient použít pouze na koupi nebo stavbu nemovitosti, při americké hypotéce je může použít na cokoliv.

Zatímco u běžné hypotéky banky poskytují úvěr až do 100% hodnoty nemovitosti, při amerických hypoték je obvykle maximálně do 70%, čímž se snaží banky kompenzovat zvýšené riziko. Toto se promítá i do o něco vyšších úroků oproti klasické hypotéce.

Splatnost americké hypotéky se pohybuje v rozmezí několika let až do 20 let. Podmínky se mění v závislosti na poskytovateli úvěru. Pro klienta je delší časové období výhodné hlavně proto, že si může nastavit nižší splátky, které nezatíží jeho rozpočet do takové míry jako při krátkodobějších úvěrů.

Banka se v případě americké hypotéky zajišťuje zástavním právem nemovitosti. V případě neschopnosti klienta hypotéku dále splácet, prodá banka založenou nemovitost a pokryje své pohledávky.

Vybavení americké hypotéky je o něco náročnější než u běžných úvěrech. Ale je téměř totožné s běžnou hypotékou. Kromě dokladů totožnosti klient potřebuje ocenit nemovitost znalcem, potřebuje výpis z katastru a vlastnický list k nemovitosti.

Informace na této stránce jsou prokládané ze slovenských zdrojů. Texty na tomhle webu jsou čiste informativní, finanční hodnoty se mohou výrazně lišit.

Na této stránce se nachádzejí ochranné známky společností (logá), použité jsou ve výhradně informačním kontextu. Na stránce se zobrazují automatické kontextové reklamy. V případě podezření z porušování práv, nebo zájmu o koupi reklamy prosím informujte webmastera webu.