Půjčky a úvěry

vše o půjčkách, úvěrech a hypotékách - půjčky, úvěry, hypotéky

Provident půjčky

pujcko-ninjapujcka

Tyto informace se týkají Slovenska. Provident je jedna z nebankoviek, které se nám velmi často promlouvají z televizního éteru a snaží se nás namluvit na jejich produkt nejlepší a nejvýhodnější půjčky. Tak si je pojďme trochu blíže přiblížit. Provident pod obchodním jménem Provident Financial sro je zapsána v obchodním rejstříku od 13.2.2001 pod číslem 23439 / B, sídlem Grösslingova 7, Bratislava. Jedním z jejích čtyř činností je “poskytování úvěrů nebankovním způsobem z vlastních zdrojů” která je při takovém podnikání nutná. Jako každá nebankovka nemá přesné úrokové sazby na obecné balíky produktů, produkt je v podstatě pouze jeden – půjčka na míru. Největším rozdílem je způsob splácení, buď je to Hotovostní půjčka nebo Bezhotovostní půjčka. Rozdíl je hlavně v tom, že při hotovostní půjčce dostáváte hotovost přímo do rukou v průběhu několika hodin od schválení a to prostřednictvím osobního zástupce. Při tomto typu je forma splácení týdenní formou osobně na pobočce nebo ve formě osobního zástupce, který k vám bude pravidelně chodit domů (za to si ale samozřejmě pěkně připlatíte). Při bezhotovostní půjčce dostáváte peníze do 10 dnů na účet a týdenní splátky posíláte na účet Provident.

Tak a pojďme si rozebrat jednu konkrétní nabídku a co všechno nám Provident připraví. Chceme si půjčit 1000 € a týdně chceme splácet 20 €. Po zadání takových kritérií (maximální částka 1500 €) nám systém zahlásí, že nám nedokáže poskytnout nabídku podle našich kritérií, ale nabídne nám 2 nejblíže našim kritériím. První znamená dobu splácení 45 týdnů se splátkou 28 € / týden, celkové náklady na půjčku 251,5 € (administrativní poplatek 143 €, úrok 108,5 €), RPSN 69.920% a celkovou simo na zaplacení 1251,5 € (poslední splátka 19 , 5 €). Zde si nezapomeňte vybrat, zda chcete hotovostní půjčky nebo Bankovní převod! Při hotovostní půjčky máte možnost zvolit si službu zabezpečení splátek úvěru (ta zmiňovaná služba, při níž k vám domů bude týdně chodit zástupce po splátky) připravte si dalších 515 € k naší celkové částce (čímž se výrazně zvýší). To, jaký konkrétní úrok vlastně dostáváte se nikde nedozvíte, budete si muset vystačit s kalkulačkou a RPSN. Pokud si chcete tedy vzít takovou půjčku, zvažte si, zda si chcete připlatit 515 € za člověk, který od vás bude peníze chodit převzít nebo to dokážete sami nebo formou splátek na účet (poslední možnost se mi zdá najpriateľnejšia, protože jsem se nikde na jejich stránkách nedozvěděl, kde vlastně má tato firma pobočky, určitě by se mi nechtělo každý týden chodit do 200km vzdáleného města). Zhodnocení, jak moc je takový typ půjčky výhodný či nevýhodný nechám na vás, protože každého momentální situace je individuální.

Informace na této stránce jsou prokládané ze slovenských zdrojů. Texty na tomhle webu jsou čiste informativní, finanční hodnoty se mohou výrazně lišit.

Na této stránce se nachádzejí ochranné známky společností (logá), použité jsou ve výhradně informačním kontextu. Na stránce se zobrazují automatické kontextové reklamy. V případě podezření z porušování práv, nebo zájmu o koupi reklamy prosím informujte webmastera webu.