Půjčky a úvěry

spotřební úrok u bank, co je to spotrebni pujcka, vše o půjčkách, úvěrech a hypotékách - půjčky, úvěry, hypotéky

Spotřební úvěr

pujcko-ninjapujcka

Spotřebitelský úvěr je mezi klienty bank nejvíce využíván. Dají se využít na nákup jakéhokoli zboží (elektroniky, nábytku, auta …). Bankovní spotřebitelské úvěry se však vyřizují složitější než nákup na splátky, vyžadují prokázání schopnosti splácení úvěru a také nějakou formu záruky, ať už ručitelem, nemovitostí, cennými papíry a pod. Výhodou oproti nákupu na splátky je nižší úroková sazba, která může začít již při 10%.

Většina bank vám nabízí možnost vypočítat si splátky podle svých parametrů přes úvěrovou kalkulačku.

Výhody spotřebitelských úvěrů

  • rychlost a dobrá dostupnost
  • možnost využití jako neúčelových prostředků (není zkoumán důvod nač si půjčujete, tak jak je tomu např. u hypotéky či účelových úvěrů a půjček).
  • v případě nebankovních společností je možné získat úvěr přímo na místě v obchodě.

Nevýhody spotřebitelských úvěrů

  • poměrně vysoký úrok, který mnohdy u některých společností dosahuje více jak 25%

Podmínky pro získání spotřebitelského úvěru

Jednotlivé podmínky se liší v závislosti na tom kde a kolik si půjčujete. Jiné podmínky dostanete od banky a jiné od různých finančních nebankovních společností (např. Cofidis, Cetelem apod.), které poskytují online půjčky především v případě nákupu spotřebního zboží. Je proto vždy důležité uvědomit si, zda jste ochotni za nákup zboží na splátky si připlatit.

Standardně však u všech těchto institucí platí, že musíte:

  • být občanem ČR (dokládá se předložením občanského průkazu),
  • nesmíte mít záznam v registru dlužníků (tj. všechny Vaše závazky musíte včas splácet) a
  • samozřejmě musíte prokázat dostatečný příjem.

 

Informace na této stránce jsou prokládané ze slovenských zdrojů. Texty na tomhle webu jsou čiste informativní, finanční hodnoty se mohou výrazně lišit.

Na této stránce se nachádzejí ochranné známky společností (logá), použité jsou ve výhradně informačním kontextu. Na stránce se zobrazují automatické kontextové reklamy. V případě podezření z porušování práv, nebo zájmu o koupi reklamy prosím informujte webmastera webu.