Půjčky a úvěry

výška úvěru ze stavebního spoření, úvěr ze stavebního spoření reklama, vše o půjčkách, úvěrech a hypotékách - půjčky, úvěry, hypotéky

Stavební úvěr

pujcko-ninjapujcka

Na stavební úvěr mají nárok lidé, který mají založené stavební spoření. Slouží k koupi, výstavbu nebo rekonstrukci nemovitosti. Při stavebním spoření dostáváte jednou ročně státní prémii.

Podstatou stavebního spoření je stanovení si částky, kterou chceme celkově naspořit a stavební úvěr vám umožní získat peníze před uspořená této částky. Musíme však mít naspořeno alespoň 25% cílové částky. Úrokové sazby jsou při stavebním spoření podobné jako u hypoték, výška úrokové míry je garantována po celou dobu splácení. Prostředky vložené do stavebního spoření jsou chráněny zákonem na ochranu vkladů.

Výše splátek stavebního úvěru se pohybuje od 0,35 – 1% z cílové částky. Roční úroková sazba se pohybuje od 2,9 do 5%. Na stavební úvěry se specializují stavební spořitelny.

Kombinace hypotečního úvěru a stavebního spoření

V zásadě existují tři úrovně kombinace hypotečního úvěru a úvěru ze stavebního spoření.

V současnosti banky snižují hranice pro zajištění nemovitostí na max. 75-90 % odhadu obvyklé ceny nemovitosti. Klient si tak musí při koupi nemovitosti 10-25 % dofinancovat z vlastních prostředků. Pro získání vyššího úvěru je nezbytná vysoká bonita žadatele o úvěr. Zde vzniká první možnost pro použití úvěrových prostředků ze stavebního spoření.

V okamžiku, kdy fixační období končí a je uzavírána nová smlouva pro další období, může klient mimořádnou splátkou část jistiny nebo její celý nesplacený zůstatek bez sankcí zaplatit z vlastních prostředků či refinancovat jiným úvěrem. Zde tedy jsou další dvě možnosti kombinace s úvěrem ze stavebního spoření.

Informace na této stránce jsou prokládané ze slovenských zdrojů. Texty na tomhle webu jsou čiste informativní, finanční hodnoty se mohou výrazně lišit.

Na této stránce se nachádzejí ochranné známky společností (logá), použité jsou ve výhradně informačním kontextu. Na stránce se zobrazují automatické kontextové reklamy. V případě podezření z porušování práv, nebo zájmu o koupi reklamy prosím informujte webmastera webu.